• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Witaj w Zakładzie Filologii Angielskiej WPA UAM w Kaliszu

Międzynarodowa konferencja „Badania w klasie szkolnej: pogodzenie teorii z praktyką”

W dniach 14-16 października br. Zakład Filologii Angielskiej UAM w Kaliszu, sick Katedra Filologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy grupy badawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego ? IATEFL Research SIG zorganizują kolejną konferencję międzynarodowa pod hasłem Classroom-oriented research ? reconciling theory and practice (Badania w klasie szkolnej: pogodzenie teorii z praktyką). Na zaproszenie odpowiedziało prawie 100 uczestników, w tym wiele autorytetów polskich i zagranicznych z dziedziny nauczania języka obcego, metodyki, językoznawstwa i innych.

Więcej…

Prof. Mirosław Pawlak przewodniczącym PTN

Profesor Mirosław Pawlak, mind buy Kierownik Zakładu Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu został wybrany na przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego podczas dorocznej konferencji tego stowarzyszenia, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 9-11 września 2013 r.

Więcej…

Leonardo da Vinci VETPRO

logo niebieski logo leonardoWymiana doświadczeń metodyki nauczania w zakresie edukacji nauczycieli języka angielskiego dla
Zakładu Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.


Wykładowcy z Zakładu Filologii Angielskiej (ZFA) Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięli udział w dwutygodniowym programie wymiany doświadczeń w ramach programu unijnego Leonardo da Vinci ? Konkurs 2012 ? Projekty wymiany doświadczeń (VETPRO) ? Akcja Mobilność. W maju 2012 ZFA został jednym z finalistów konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) na dofinansowanie wyjazdu szkoleniowego i otrzymał grant w wysokości 36 480 euro. Realizacja projektu odbyła się w okresie od 4 do 15 lutego 2013 w formie warsztatów i praktycznej obserwacji zajęć (tzw. job shadowing) w Wielkiej Brytanii w szkole językowej Meridian w Plymouth (szkoła prowadzona przez Tellus Group), ed na Uniwersytecie w Plymouth i w wybranych szkołach średnich w tym samym mieście.

Więcej…

Plany studiów

Informujemy iż w zakładce Dla studentów (przejdź) można znaleźć aktualnie obowiązujące plany studiów.

Strona 4 z 4

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.