• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZFA news

Prof. Mirosław Pawlak przewodniczącym PTN

Profesor Mirosław Pawlak, mind buy Kierownik Zakładu Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu został wybrany na przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego podczas dorocznej konferencji tego stowarzyszenia, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 9-11 września 2013 r.

Więcej…

Leonardo da Vinci VETPRO

logo niebieski logo leonardoWymiana doświadczeń metodyki nauczania w zakresie edukacji nauczycieli języka angielskiego dla
Zakładu Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.


Wykładowcy z Zakładu Filologii Angielskiej (ZFA) Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięli udział w dwutygodniowym programie wymiany doświadczeń w ramach programu unijnego Leonardo da Vinci ? Konkurs 2012 ? Projekty wymiany doświadczeń (VETPRO) ? Akcja Mobilność. W maju 2012 ZFA został jednym z finalistów konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) na dofinansowanie wyjazdu szkoleniowego i otrzymał grant w wysokości 36 480 euro. Realizacja projektu odbyła się w okresie od 4 do 15 lutego 2013 w formie warsztatów i praktycznej obserwacji zajęć (tzw. job shadowing) w Wielkiej Brytanii w szkole językowej Meridian w Plymouth (szkoła prowadzona przez Tellus Group), ed na Uniwersytecie w Plymouth i w wybranych szkołach średnich w tym samym mieście.

Więcej…

Zaproszenie na wykład

Profesor Kerry Rice z przykrością informuje iż z powodów od Niej niezależnych wykład "Home Grown and Online: The Department of Educational Technology at Boise State University", and który miał odbyć się w dniach 15 oraz 16 grudnia 2012 zostaje przełożony. Nowa data wykładu zostanie podana do państwa wiadomości w terminie późniejszym.

Zaproszenie na Dzień Erasmusa na WPA

Daj susa na Erasmusa!

Zapraszamy w dniu 19 listopada br. (poniedziałek) w godzinach od 9.45. do 11.15 w auli im. Profesora Rubińskiego na spotkanie informacyjne z okazji Dnia Erasmusa. Tematem spotkania będą warunki wymiany studenckiej na jeden lub dwa semestry na studia za granicą, viagra 60mg wyjazd na praktyki, informacje o potrzebnych dokumentach, oraz spotkanie z  Komisją Rekrutacyjną Erasmus. Zapraszamy również do spotkania z naszymi absolwentami programu Erasmus, którzy wrócili z wymiany i studentami, którzy obecnie studiują na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w ramach Erasmus Mundus. Dla studentów bez znajomości języków, zostanie przedstawiona oferta  wymiany między-uczelnianej w Polsce-MOST.

Wykład

W poniedziałek 17 października 2011 r. prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak wygłosił wykład gościnny dla pracowników i studentów Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zatytułowany Researching pronunciation learning strategies. Wykład ten koncentrował się na przeglądzie badań na temat stosowania strategii wymowy w języku obcym oraz prezentacji narzędzi, mind które mogą być w tym celu wykorzystywane. Więcej informacji na temat wystąpienia oraz  innych prelegentów można znaleźć na stronie http://info.filg.uj.edu.pl/ifa/index.php/wydarzenia

Więcej artykułów…

Strona 4 z 5

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.