• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZFA news

Invitation

DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

FACULTY OF PEDAGOGY AND FINE ARTS

Have the pleasure to invite the academic community to the lecture delivered by

Dr. Simone E. Pfenninger

English Department, approved University of Zurich

 

Isolating the age factor from its natural by-products

 

9:15

Monday, 12th October

Room E235

Invitation

The English Philology Department invites students and teachers to the meeting with

 ROSALIND BRENNER.

The meeting will be held on May 5, medical 2015, shop starting 12:00, visit this in room E235.

Rosalind Brenner is the author of ?Kalisz. A journey of return.? The book is a fictional account set in Kalisz, Poland. In the novel the author depicts a Jewish family?s ordeals through two world wars, and their separation as the Holocaust evolves. The inspiration for the book came from personal experiences. Rosalind?s father managed to leave Kalisz just before the Second World War and finally he settled in Australia.

SSLLT w ERIH Plus

Czasopismo Studies in Second Language Learning and Teaching indeksowane w ERIH PLUS

Od stycznia 2015 roku czasopismo Studies in Second Language Learning and Teaching (SSLLT), order wydawane przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, indeksowane jest w prestiżowej bazie European Reference Index for the Humanities (ERIH PLUS).

Więcej…

prof. Pawlak redaktorem naczelnym nowego czasopisma

Profesor Mirosław Pawlak (Zakład Filologii Angielskiej, erectile WP-A UAM w Kaliszu) został powołany na stanowisko redaktora naczelnego nowo utworzonego czasopisma Polish Journal of English Studies. Będzie ono wydawane od tego roku przez Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej (PASE).

Więcej…

Po angielsku z klasą
CYKL EDUKACYJNY ?PO ANGIELSKU Z KLASĄ?

DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

STYCZEŃ-MAJ 2015 

Po angielsku z klasą ? AR REKOS
? Agencja reklamowa REKOS

 ?Po angielsku z klasą? to cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, page której organizatorem i pomysłodawcą jest Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego? Czym różnią się angielski Brytyjczyków i angielski Amerykanów? Co Britney Spears ma do powiedzenia (o) Ameryce? Skąd pochodzą idiomy angielskie i czy mają odpowiedniki w języku polskim? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznają uczniowie szkół powiatów kaliskiego, cheapest jarocińskiego, drug ostrowskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego, które odwiedzą wykładowcy uniwersyteccy w okresie od stycznia do marca 2015r.

W każdej ze szkół odbędzie się jedno spotkanie o charakterze prezentacji połączonej z warsztatem. Cykl zakończy się jednodniową sesją edukacyjną w kwietniu 2015r. w budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Tego dnia uczniowie wszystkich szkół biorących udział w akcji będą mogli uczestniczyć w wybranych najciekawszych prezentacjach cyklu. ?Po angielsku z klasą? to w zamyśle impreza, która będzie się odbywać dorocznie, zaczynając od bieżącego roku akademickiego.

Wykład akademicki w potocznym rozumieniu młodzieży szkolnej to nudna pogadanka. Akcja ma zachęcić do  innego spojrzenia na naukę uprawianą w uniwersytetach. Ma pokazać,  że przedmioty akademickie są ciekawe, a zjawiska które opisują są często spotykane w życiu codziennym. Celem akcji jest przybliżenie uczniom w jak najbardziej atrakcyjny sposób wybranych aspektów kultury Wielkiej Brytanii i USA oraz języka angielskiego (m. in. tych związanych z kinem, muzyką, literaturą, wymową, gramatyką).

Z listą zaplanowanych prezentacji można zapoznać się tutaj.

   

Więcej…

Strona 2 z 5

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.